2019/01/04

DEFTERLERİM (KIYMETLİLERİM)

Tüm bloggerlar arasında popüler olan bir kırtasiye malzemeleri aşkı var ki evlere şenlik. Tamam, çocukken herkes kırtasiyeden alış-veriş yapmayı çok sevmiştir ama dürüst olalım kaçımız büyüyünce de aynı heyecanı taşıdı?

Bir kere kırtasiye alış-verişini sevmek, heyecan duymak öyle kolilerce alınan kalem, defter, süslü püslü şeyler değildir. Kırtasiye aşkı hashtagli postlara bakın, yüzde doksanında israfın bir başka boyutu yatıyor.

Ben de kırtasiye ürünleri alırken heyecanlananlardanım ama asla ihtiyacım dışında fazla fazla almayı uygun bulmuyorum. İhtiyacım olmadan aldıklarım genelde özel parçalar oluyor ki onları da zamanı gelince kullanıyorum.

Bu iş biraz da yazmadan, çizmeden, üretmeden duramamakla ilgili. Her kitap tanıtım postu paylaşarak edebiyat parçalayanların, kitap kurdu olduğunun, edebiyattan anladığının garantisi olmadığı gibi her, afilli kırtasiye ürünü paylaşan kişiler de  normal zamanlarda kalem ve defterle hiç işi olmayan insanlar olabilir.

Bu yazı dizisinde, düzinelerce üründen bahsetmek yerine her birinin manevi değeri olan defterlerimden bahsetmek istiyorum.

Kırtasiye aşkı

Piri Reis'in Dünya Haritasının 500. yıl dönümü için açılan sergide satılmak üzere özel bir koleksiyon yapılmıştı.
Dünyayı gezme hayallerim olduğunu bilen F.B de bana böyle güzel bir hediye almıştı.
Mıknatıs kapaklı defter, oğlak derisinden kitap ayracı, giriş kısmı gizli usb ve dolma kalemden oluşan bir setin her birinin üzerine Piri Reis'in Dünya Haritası basılmış.
Defter hariç az da olsa diğerlerini kullandım. Defteri ise uzun bir gemi yolculuğuna saklıyorum. Seyir defterim olmasını istiyorum.
Kitap ayracı deri olduğu için hava ısısına göre şekil alıyor. Zarar görmesini istemediğim için dış ambalajını takmak zorunda kaldım. Usb ise kullanmaktan yıpranmış. Ziyanı yok. Hepsi kullanmak için var zaten.

Hadi itiraf et. Senin içinde de küçük bir kırtasiye canavarı yatıyor değil mi kıymetli okuyucu?

                                                       乇.ノ

9 yorum:

 1. benim canavar pek de küçük değil laf aramızda ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dünya içimizdeki o canavarla güzel ama değil mi? :)

   Sil
 2. Çok güzelmiş, bayıldım. Ne kadar çok ve ince düşünülmüş bir hediyeymiş. Umarım o yolculuğa çıkarsın. :)

  YanıtlaSil
 3. Ay İnşaallah dünya turuna çıkarsın Esma ablacığımm ❤️
  Ben de çok severim yeni yerler görmeyi, farklı kültürler keşfetmeyi :)
  Defter seti de çok güzelmiş , İnşaallah o seyir defteri nice güzel anılarla dolar ^^

  YanıtlaSil
 4. çok güzel defterin bayıldım :) Dilerim o dileğin yolculuğa çıkarsın her şey gönlünce olsun inşallah sevgiler :) güzel anılar biriktirmen dileğiyle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Umarım sizin de gönlünüzden geçen eyler en hayırlısından olur.

   Sil
 5. Sitenizi yeni fark ettim ve hemen takibe aldım, benim siteye de beklerim, geniş kitleler oluşturmak daima güzeldir...Selam ve Dua ile...

  YanıtlaSil

Tasarım:Sawako Kuronuma