2018/09/23

DÜNYANIN TÜM ZAYIF İNSANLARINA: ''ÖLÜN ARTIK''


bezdum da bezdum


Hey Sen!
Yiyip yiyip kilo al(a)mayan,
Bağırsağındaki kurtlarla hızlı sindirim için en az 50 yıllık sözleşme yapan,
Ay ben ekmeksiz doymam diyerek makarna ve bilumum karbonhidrat depolarını gece dahi yiyebilen,
Gizli gizli spor yapan,
Troit sorunu yaşayıp çok terleyen,
Agresiflikten, fesatlıktan yahut her şeyi kafaya takmaktan yağları eriyen,
Yediklerinin üstüne semer versen yiyen,
My 600 lb life'ı vakit öldürmek için  izleyen,
Evet sana diyorum, 36-38 beden arası, zayıf, sıska kişilik.
Sen ve senin gibi Safinaz'ların yer yüzünden silinip gitmesini, tüm kiloluların, ödemlilerin, tombulların âri ırk olarak dünyaya hükmetmesini diliyorum.
Söylesene bana, zayıf insan ne işe yarar ha? 
Hastalıklı mısın yoksa sen? 
O yüzden mi böyle çöp gibisin? 
İki kilo bir şey taşı desek yere çakılırsın. Ben sana diyim çok zayıflık iyi bir şey değil. 
Hem, rüzgarda nasıl yürüyorsun ya sen?" derken, aslında kalbinden geçen:
( Zayıflayamadığım, kilomu, yediklerimi kontrol edemediğim ve su içsem yaradığı için seni o kadar kıskanıyorum ki iki çocuklu kocaman kadın nasıl böyle fit kalabiliyor diye olur olmadık zamanlarda kafama takıp gece gündüz sana kötü enerji yolluyorum. )


zayıf insanlar ölün


Zayıf insanlara kafayı takan arkadaşlara sesleniyorum: Yapmayın bunu. Senelerdir ve özellikle bu yaz boyunca buna benzer cümleler duydum. O kadar rahatlıkla söylendi ki bu sözler yüzüme yüzüme en gamsız insan bile kırıldığımı fark edip utanır söyleyemezdi. Biraz düşünceli olun ya.
Bu zayıflar size n'etti arkadaşlar?
Hadi onlara saygınız yok anladım da bari iğne ucu kadar kendinize saygınız olsun.
Bazılarınıza patavatsızlıkta, Oxford'da kürsü filan açılsa az gelir be.
Biz hiç size patlayacan, az ye, yağ bidonu gibisin diyor muyuz?
Çok merak ediyorsanız söylüyorum: Gen ve metabolizma en büyük etken.
Durun hatta anlayacağınız dilden söyleyim size.
Vermeyince Mabud neylesin Ma(h)mut. Yaradan size vermemiş yok işte. Kabullenin artık.
Bezduk da bezduk...


                                                           乇.乃
                                                                                                         

29 yorum:

 1. Aaaa, inanmıyorum yaaa, gerçekten mi? Bu açık-kapalı kutuplaşması gibi olmuş neredeyse, birbirlerine düşman olmuşlar:( hay Allah üzüldüm, halbuki şöyle düşünseler hayatta kimse mükemmel değildir, olamaz. Herkes kendini olduğu gibi kabul etsin, kimseyi kilosuna göre değerlendirmiyoruz ki, kişiliğine göre değerlendiriyoruz. İster şişman olsun, ister zayıf iyi insan, sevimli insan olsun yeter.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açık-kapalı tartışması az gelir bunun yanında. Buraya yazamadığım daha ağır şeyler var. Kafa ütülemek istemedim. Ve bunu yapanlar nedense genellikle kadınlar.

   Sil
 2. İnanırım, kadın kadının kurdu maalesef - söz meclisten dışarı- nadiren kadınları destekleyenler var, halbuki birbirimize destek olsak ya köstek değil. Ben de zayıfım öyle sıfır beden değil ama mahallenin bütün gün bazlama, gözleme yiyen kadınlara göre zayıfım. Beni görünce nasıl bir negatif enerji yolladılarsa geçen Nisan ayında perdeleri indirirken bir düştüm, 2 ayda zor iyileşti kaburgalarım...:( 2 aya yakın bloğuma uğramadım...arkadaşlar biliyor...:( özellikle ilk hafta çektiğim acının tarifi yok:( şimdi her sokağa çıkışta - güya deistim ama- içimden dualar okuyorum, ne bileyim Allah belki işe karışmıyor ama iyilik melekleri olduğuna inandırdım kendimi onlara dua ediyorum...iyilik meleklerine sığındım diyorum...nazar etmesinler diye çünkü 60 yaşındayım bir daha düşersem iflah olmam artık:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok geçmiş olsun. Rabbim tekrarını yaşatmasın. Ben gerçekten negatif enerjiye, nazara fazlasıyla inanıyorum. Ne var yani iyi dilekte bulunsak. Yok illa bi fesatlık yapacaz. :) Bu arada benden hayli büyükmüşsünüz bilmiyordum. Bugüne kadar bir kusurumuz olduysa affola. :)

   Sil
  2. Çok teşekkür ediyorum, Aminnnn...artık ödüm kopuyor merdivenden inerken, yolda yürürken "Aman düşme " diyorum kendime:))Evde de çok dikkatliyim mesela çorapla yürümeyin diyorlar kayarmış bıraktım..bazen aceleyle çorapla bir odadan bir odaya filan geçeriz yapmıyorum korkudan...

   Evet yaaa ne var sanki birbirimize iyi şeyler hissetsek, iyilikten iyilik doğar, kötülük, fesatlık bence yapana geri döner bir şekilde..iyilik de öyle diyorum.

   Aaaa...aşkolsunn ne kusuru duymamış olayım ben bunu:)))gerçekten de ne kusuru olacak ki?:)
   Sevgiler♥

   Sil
 3. Bilim insanlarına sesleniyorum şu kilo sorununu çözün artık yaaa, bu nedir yaaa :) Yiyelim içelim kilo almayalım çok mu şey istiyoruz. Herkes ideal kilosunda olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum. Herkes mutlu olduğu kiloda kalsın. Ama birbirimizi hırpalamayalım :)

   Sil
 4. Kilo konusunda insanlarla dalga geçilmesinden ezilmesinden herkes sıkılmış gibi ama hala bir kitle bunu ısrarla yapıyor ve kilolu olduğum için çok çekiyorum çok mu yiyorsun hareket mi etmiyorsun yemek yediğim zaman sen yemek yeme... cidden zayıf insanlarda buna benzer şeyler yaşadığına eminim ve oldukça kırıcı oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem de nasıl yaşıyorlar. Kilolu arkadaşlarımdan bu cümleleri duymadım hiç. Ama nedense balık etli, bölgesel kilo sorunu olan ve kendiyle barışık olmayanlardan fazlaca duydum.

   Sil
 5. Allah seni napsın böyle bir sıkıntı var demek ki he, bizim ülke insanının fesat ve kıskanç olduğunun bir kanıtı dahaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle. Fesat kelimesi cuk oturuyor valla bu kesime.

   Sil
 6. sanırım bu sadece çok zayıflara değil kilolu olanlara da yapılan bir baskılama , evet sen demiyorsun ben demiyorum ama kilolu da oldum zayıf ta , bir kişi de çıkıp ikisi için de aferin demedi. 19 yıldır aynı kilodayım hala memlekete her gittiğimde kilo aldığımı ya da çok zayıfladığımı iddia eden bir kesim var , ve bu kesim kilo aldığıma inanıyorsa ne zaman kilolarımdan kurtulacağıma , verdiğime inanıyorsa da ne zaman kilo alacağıma dair kafamı türlü senaryolarla doldurmaktan bıkmıyor. Aynı kilodayım 10 yıldır demek yetmiyor , noterden onaylı belge bile isteniyor. İnsanoğlu kendi gözündeki kütüğü görmezden gelip senin gözünde çöp arıyor. Canları sağolsun...:D

  YanıtlaSil
 7. İnsanların fiziksel özelliklerine göre değerlendirilmesi ve yargılanması...isteyen kilo alır isteyen kilo verir.Ayy Allahım insanların kafası ne kadar boş böyle,ne kadar gereksiz zamanları var demek...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya o kadar boş zamanları var ki oturup o kiloyla neler yapıp yapamayacağını düşünüp bir de sana söylüyorlar.

   Sil
 8. Yiyip yiyip kilo almayan insan gerçekmiymiş😂

  YanıtlaSil
 9. koydum bu yazını blogumaaa :)

  YanıtlaSil
 10. Hhahahaha çok güldüm :D ağır yaşamlar favorim o da olmasa asla hiçbir güç beni ayağa kaldırıp spor yaptıramaz :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben belli bir dakikadan donra sıkılıyorum :) Yalnız Dr. Now favorim :)

   Sil
 11. Kutuplaşmanın bu boyutta olduğunu tahmin bile edemezdim kilo meselesinde. Ben çok zayıf olmadım hiç, hatta geçmişte bir ara kiloluydum. İstenince verilebiliyor. Başkalarına suçu atmak yerine insan kendi ile yüzleşip sorunun kök nedenine inip çözebilir düşüncesindeyim. Maalesef bazen kırıcı bile alıyoruz karşı tarafın duygularını hissedemediğimiz için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef bu da empatiden yoksun olduğumuzu gösteriyor.

   Sil
 12. Birde herkesi olduğu gibi kabul edip saygı duymayı öğrenebilsek.

  YanıtlaSil
 13. Neredesin canısı, hu huuu? İki hafta olmuş merak ettim, umarım her şey yolundadır. Sevgilerimi bıraktım.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hastaydım ve sanırım küçük çaplı depresyondaydım. Geldim :)

   Sil
 14. Blogunuzu zaman zaman ziyaret ediyorum. Çok güzel çalışmalarınız var. Başarılarınızın devamını dilerim. Benim de daha dört aylık bir blogum var, bu konuda çok bilgi sahibi değilim. Benim blogumu da zaman zaman ziyaret etmek ve yorum yapmak suretiyle desteklemenizi bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Elbette blogunuzu ziyaret edeceğim

   Sil
 15. Başları okurken Aforizmik bu dertten muzdaripse yandık dedim ama bunları diyenlere sitem ediyormuşsun😁Herkesin yapısı farklı nasıl kilo almaya müsait olunabiliyorsa zayıf da kalınabiliyor hiçbir şey yapmadan🙄

  YanıtlaSil

Tasarım:Sawako Kuronuma