2017/10/23

SURİ HATİ MR. PILOT
İlk bölüm yayın tarihi: 10 Ekim 2016
Son bölüm yayın tarihi: 3 Kasım 2016
Yapım: Malezya
Kanal: Astro Ria
Tür: Romantik, Dram
Başroller: Neelofa, Fattah Amin
Dil: Malayca

Bölüm Sayısı: 16
Konusu: Nişanlanacağı gün evden kaçan Warda kızımız ile pilot Ejaz'ın kaderinin kesişmesi anlatılıyor. 

Warda çok zengin bir ailenin tek kızıdır ve kuzeni Muslim'e aşıktır.
(Aşk değildir o. Aşk olsa duramaz.) 
Babası ise onu kendi seçtiği kişi ile evlendirmeye kararlıdır. Warda her ne kadar ailesine kuzenini sevdiğini söylese de babası kuzen evliliğinin ailelerinde hiç olmadığını ve bunu asla kabul etmeyeceğini söyler.
( Dinen caiz ama bizde de kuzenle evlilik yok. Babayı çok iyi anlıyorum.)
Nişan günü, sevdiği adama hava alanında bekleyeceğine dair bir mesaj atıp evden kaçar. Tabi adam kızı yarı yolda bırakır ve gelmez. Bizim mühendis kızımız Warda  iki dirhem bir çekirdek nişan kostümüyle havaalanında ağlarken, fırlama tipli pilotumuz havalı bir şekilde selpak uzatır ve gider. Tam her şey bitti derken Warda ve Ejaz'ın kesişen kaderi hay bin kunduz dedirtecek olaylara sahne olur.

Tatlış mı tatlış bir Malezya dizisidir kendileri. Dizimiz son derece edepli olup, gönül rahatlığı ile genel izleyici kitlesinin yanında açıp izleyebilirsiniz efenim.Baştan söyleyeyim öyle ufak bir kiss dahi yok.
Hisler var, biz ima ediyoruz gerisini siz hayal edincilik var.


suri hati mr. pilotWarda rolündeki Neelofa'nın donukluğundan bahsedip gıcık olan var ama bence oyuncuların en yeteneklilerinden biri oydu. Bayan Mimik lakabını taktım ona. Başörtülü olduğu için diğer oyunculara göre elbette rolünde karşı cinse biraz daha mesafeli olacaktı. Bu arada Malezya ile az çok ilgilenmiş arkadaşlar bilirler. Malezyada başı açık veya kapalı olmanız oyuncu, şarkıcı vs. olmanıza engel değil. Daha doğrusu başörtülü bir şarkıcı, oyuncu vs. hangisiyseniz milyonlarca hayranınız da olabilir. Lise yıllarımda çok yakın bir arkadaşımın  tüm hayalleri bu ülke ile ilgili idi. Sayesinde epey haşır neşir olmuşluğum var Malezya ile. Hatta bir zamanlar Türkiye Malezya olmasın furyası başlatmışlardı. Çok kızıyordum çünkü Malezya küçümsenecek bir ülke değil. Ayrıca her ülke kendisi gibi olsun zaten birbirinin aynısı olmasına gerek yok. Güzel yanlarımızı alış veriş eylesek kâfi.

Kızın tesettürü çok eleştirildi ama zaten o da dizide tesettür böyle olur demiyor. Tesettürü öğrenme yeri diziler değil Kuran-ı Kerimdir unutmayın. Eleştirileri de bu yüzden yersiz buluyorum.


Warda rolünün gayet şık bir imajı vardı. Zaten çok tatlı bir kız. 
Yalnız o en az 20 cmlik platform topuklarla yeri geldi koştu yeri geldi merdiven tırmandı ya helal olsun diyorum. Yarım saatten sonra en fazla 17 cmlik topuklularla dengem kayıyor benim. Her seferinde hayretle izledim bu kızı.
Warda aşırı iyi niyetli, inat ve dominant bir karakter. Bu yüzden çok yanlışa düştü. Özellikle yalanları, bu benim özel meselem ben hallederim demeleri, saklaması, anlatmaması ara ara insanda anne terliği ile dövme hissi vermiyor değil ama dizi işte.suri hati


Ejaz... Ejaz... Görünürde fırlama, kibirli ve playboy tipli olmana rağmen son derece iyi niyetli, hatta saf, tripler kralı Ejaz... Hafif bir eziğe kayan hallerin de yok değildi hani. Annen dominant, hatun ondan daha dominant olunca, tabi normal böyle olman.
Ama feci olgun ve mantıklı tavırların her zaman seni bir adım öne geçirdi.
Kendi içinde de çok çelişkiler yaşadın. Hele karınca dağa küsmüş dağın haberi olmamış hallerin yok mu tam dayaklıktın da neyse...
Sevgili Fattah Amin gerçek hayatında böyle olmadığını düşünüyor ve on parmağında on marifet hallerinle seni kutluyorum.

Dizinin bir diğer önemli karakteri tabi ki çiftimizin mimarı ünlü modacı, butik sahibi kayınvalide idi. Bu kadın hakkında yapabileceğim tek yorum şu ; kızlar Allah size de böyle kayınvalide nasip etsin. 

Dizide bekar olarak sadece gıcık görümce ve Warda'nın akıl küpü mantık timsali kardeşi kaldı. 
İlk bölümlerde görümce çok samimiydi aslında ama o da kendince haklı yönler yüzünden uyuzluk etti.
Fazla sürmedi zaten bu hali. 
Müslim ve İnara karakterini de dövmeyi çok istedim ama olmadı :DDizinin dikkat çeken diğer noktası da aileler holding sahibi ama çocuklar ve ailenin diğer fertleri,  mesleği ne ise onunla ilgileniyor. Warda'nın babasının holdingi var ama o mühendis olduğu için başka bir şirkette çalışıyor. Sonraki bölümlerde iş başvurusu yapıp  mülakatlara da katılıyor. Ejaz'ın babası da çok zengin ama Ejaz pilotluk sınavından geçmek için uğraşıyor. Bu yönleri de güzeldi dizinin. Peki bu dizi bizim ülkemizde nasıl bu kadar sevildi derseniz; aşırı yakınlaşma, el ele tutuşma ve kiss sahneleri olmadan da çok güzel bir dizi yapılabileceğini kanıtladığı için derim. Oyuncuların yeteneği burada devreye giriyor.


Uzun uzun bakışmalar, gerçeklikten uzak bitmeyen sahneler yoktu. Her şey normal hayatta nasılsa öyle aktarılmıştı. Dizide başörtülü ya da başı açık ayrımı olmaması, aile içi entrikaların dönmemesi o kadar güzeldi ki. Ne demek istediğimi izlediğinizde anlayacaksınız. 
Bu da dizinin sevilmesinde çok önemli bir etken. 
Zaman zaman sıksa da izlenesi bir dizi idi.

Sizin de yorumlarınızı bekliyorum.

NOT 1: Ejaz'a sabır timsali denmesinin nedeni Warda'nın hatalarına sabretmesinden sanıyordum ama değilmiş :D Bence de iyi sabretti çocuk o kadar ay. :D

NOT 2: Dizinin 1 buçuk saatlik Suri Hati Mr. Pilot Raya isimli bir devam filmi varmış. Henüz çevrilmemiş. İzlersem onun da yorumunu yazarım. 

Paylaş

Benzer Yayınlar

SURİ HATİ MR. PILOT
4/ 5
Oleh

Abone Olun!

Yazımı Beğendiniz mi? Abone Olun Yayınları Kaçırmayın.

32 yorum

yorum
avatar
23.10.2017 16:52

heeey saol tamam izlerim de kaç bölüm söleseneee ve nerden izleyim. en son renkli tırtıldan görüp 15 years of waiting for migratory birds ü bitirdim. o da pek tatlıydı :)

Cevapla
avatar
23.10.2017 16:54

16 bölüm. Koreantürk ve Asya Dizi diye bir sitede bulabilirsin. Bazı bölümler iki sitede de sorunlu oluyor iki siteden de izledim.

Cevapla
avatar
24.10.2017 10:52

Çok tatlı bir yorum olmuş.Ancak izlendikten sonra daha iyi anlaşılır ne demek istediğin.Çoğu konuda hemfikiriz.;)

Cevapla
avatar
24.10.2017 18:14

Kesinlikle. Ön yargıları bir kenara koyup izlenmek gerek

Cevapla
avatar
24.10.2017 18:46

heey buldum başlıycam işte bugün yarın filan. bir yandan da dolunay, meryem, bizim hikaye, ateşböceği, kalp atışı izliyom, akşamları. dün akşam secret süperstar izledim, amir khan, izlemediysen çok tatlı film, ardından orange izledim, japon lise romantizmi, arkadaşlık, o da idare ederdi işte.bir de izlemediyseen, renkli tırtıldan görüp izledim en son dizi olarak, migratory birds bak o da çokoştuu :)

Cevapla
avatar
24.10.2017 21:16

heeeey dolunay yokmuş da başladım diziye ilk bölümü bitirdim bile, ama baksana bişi sorcam, wardanın o 2 yıl naptığnı tam anlamadım da dizinin ilerki bölümlerinde göstercekler di mi o iki yılınııı :) pek hoş dizi haklısın :)

Cevapla
avatar
27.10.2017 00:05

O iki yılda ne yaptığını maalesef göstermiyorlar. Kuala Lampur da çalışıyor, işi için seyehatler yapıyor filan

Cevapla
avatar
27.10.2017 00:06

evet, sekizinci bölümdeyim, iyi gidiyooo :)

Cevapla
avatar
29.10.2017 21:56

baak şimdi bilokumdasııın. diziyi de pek sevdiim. bak şu filmi izlemediysen. salaamulaykum beijing. fena film diil :)

Cevapla
avatar
11.11.2017 21:38

Onu da merak ediyorum ama fırsat bulamadım.

Cevapla
avatar
24.01.2018 13:42

Bunların simdiki gercek hayatları hakkında da bilgi verir misiniz

Cevapla
avatar
12.02.2018 11:56

Neelofa yani bizim dilimizde Nilüfer'in milyonlarca takipçisi var ve kendi markasını yapmış durumda. Neelofar markalı başörtüsünden tut da tesettür kıyafetine kadar parfümünden takısına kadar tamamen kendi sitilini yansıtan ürünler satan mağazaları var. Tam gaz dünya çapında ünlü olmaya doğru ilerliyor. Ben de sitilini çok beğeniyorum. Fattah Amin ise oyunculuk dışında ralli yapıyor. O konuda da çok iddialı. Geçen aylarda oyuncu Nur Fazura ile evlendi. Ama ne evlenme. Adam hanımcılıkta zirve yaptı. :D Her gün hatunun fotoğraflarını paylaşıyordu bunaldım takipten çıktım. Yani Fazura bile bunalmıştır. Fattah Amin'in dizileri de devam ediyor. Sanırım Coffee Prince isimli bir dizide oynadı en son. Eşi Fazura da çok ünlü bir oyuncu hatta hatırlarsanız AYAT AYAT CİNTA diye meşhur bir Malezya filmi vardı, onun ikincisi çekildi ve orada başrolde oynuyor. 2. film çok daha kaliteli oldu. Şimdilik böyle :D

Cevapla
avatar
1.05.2018 19:00

Diziyi gece 4 de bitirdim oglumuzu çok beğendiğim için başlamıştım diziye . İlk defa Malezya dizisi izledim ve sonunu tam toparlayamasalar olsalarda efsane bir dizi olduğu kesinlikle ilkler unutulmaz

Cevapla
avatar
19.05.2018 12:39

şuan izliyorum gerçekten çok güzel

Cevapla
avatar
7.07.2018 22:54

Bugün bitirdim diziyi. Resmen aşık oldum. Başa sardım tekrar izliyorum 😊 Ben neelofa ile fattah in gerçek hayatta aşık olmalarını bekledimm ama fattah başkasıyla evlenmiş.. Nasip..

Cevapla
avatar
26.08.2018 00:21

Benim de ilk Malezya dizimdi. Fattah Amin'in çok samimi olduğunu düşünüyorum. Beğenmenize sevindim.

Cevapla
avatar
26.08.2018 00:26

Ben de canım sıkıldıkça açıp izliyorum cidden çok güzel ve farklı. Müslüman olmalarına rağmen kültürlerimiz ne kadar farklı değil mi? Aslında Nilüfer ve Fattah o dönem sevgiliydi diye biliyorum ki zaten kamera arkası görüntülerde de bu aşikar. Sonra Nur Fazura ile evlendi. Sosyal medyada sahipli bir erkeğim havasında fotoğraflar paylaştı. Fattah'ı değil eşini takip ediyorsun hissi oluşuyor bir zaman sonra:)

Cevapla
avatar
Adsız
14.11.2018 12:20

Merhaba ben bu dizeye asik oldum diyebilirim izlemem biraz gec oldu ama neden neelofa ile fattah gercek hayatta evlenmediler biliyormusun cunku kamera arkalarinda samimiydiler baya ?

Cevapla
avatar
Adsız
14.11.2018 12:24

Ve bu 1.30 saatlik raya kisminin ne turkcesini nede ingilizcesini bulabildim eger bulduysan linkini atabilirmisin yalvaririm ����

Cevapla
avatar
20.12.2018 02:02

Raya yani devam filmi için çeviri henüz yapılmamış kim yapıyorsa lütfen yapmalı ☺️☺️

Cevapla
avatar
26.12.2018 22:52

Tam bilmiyorum ama Neelofa Fettah'a göre daha geniş kitlelere ulaşmış biri ve çok güçlü bir kadın. Evlilik konusunda anlaşamamış olabilirler. Nilüfer'in evliliği hemen düşündüğünü sanmıyorum. Ama Fattah hemen evlendi. Bence konu evlilikti.

Cevapla
avatar
26.12.2018 22:53

İngilizce'sini görmüştüm sanki ama bir araştırayım buradan link atarım.

Cevapla
avatar
26.12.2018 22:54

Ben bir araştırayım buradan bilgilendirme yapacağım.

Cevapla
avatar
16.02.2019 12:45

Raya Türkçe alt yazılı çıkmadımı

Cevapla
avatar
1.03.2019 14:39

Nereden Turkce alt yazılı izelyebilirm

Cevapla
avatar
3.04.2019 14:56

Raya'nın Türkçe alt yazısı henüz çıkmadı.

Cevapla
avatar
3.04.2019 14:57

Benim izlediğim site kapandı. Ama illaki bir başka sitede bulunuyordu. Google da arayabilirsiniz.

Cevapla
avatar
Adsız
6.07.2019 00:00

Karısıyla oynadığı cinderella (hero seorang cinderella ) dizisini izleyen varmı. Türkçe alt yazılısı varmı.

Cevapla
avatar
4.08.2019 23:25

suri hati mr pilot raya filminin ingilizce altyazısı çıktı mı?

Cevapla
avatar
2.11.2019 16:17

Sürü hati ne pilot raya nın Türkçesi çevrildiği yada İngilizcesi

Cevapla